Тасић Б. Милош

Катедра: Друштвене науке

Ужа научна област: Енглески језик

Репрезентативне референце:

• Tasić, M. (2009). English language teaching in mechanical engineering. Facta Universitatis, Series: Linguistics and Literature, 7(1), 101–112.
  • Tasić, M. (2010). Language and professional identity in an engineering community. In V. Lopičić & B. Mišić Ilić (Eds.), Identity issues: Literary and linguistic landscapes (pp. 275–284). Newcastle upon Tyne: Cambridge Scholars Publishing.
  • Tasić, M. (2010). Uticaj engleskog jezika na stručnu mašinsku terminologiju u srpskom jeziku. Komunikacija i kultura online, 1, 162–182.
  • Тасић, М. (2011). Језичка социјализација и енглески за академске потребе. Теме, 35(3), 789–800.
  • Tasić, M. and Stamenković, D. (2013). The role of English in the modern engineering profession. In Proceedings of the 2nd International Conference Mechanical Engineering in XXI Century (pp. 365–368). Niš: Faculty of Mechanical Engineering.
  • Stamenković, D., &Tasić, M. (2014). The contribution of cognitive linguistics to comics studies. Balkan Journal of Philosophy, 6(2), 155–162.
  • Tasić, M., & Stamenković, D. (2015). The interplay of words and images in expressing multimodal metaphors in comics. Procedia – Social and Behavioral Sciences, 212, 117–122.
  • Ђорђевић, Д. Б., & Тасић, М. (Ур.) (2015). Рад, техника и етика у ери глобализације. Ниш: Машински факултет/ЈУНИР.
  • Stamenković, D., Tasić, M., & Pavlović, V. (2017). Prototype theory and translation equivalent selection: The case of motion verbs. Studia Neophilologica, 89(1), 81–94.
  • Stamenković, D., Tasić, M., & Forceville, C. (2018). Facial expressions in comics: An empirical consideration of McCloud’s proposal. Visual Communication,17(4), 407–432.

Чланство у организацијама, комисијама и телима:

• Члан Европског друштва за проучавање енглеског језика (ESSE).
  • Члан Удружења англиста Србије (SASE).

Текући пројекти:

• Истраживач на пројекту ОИ179013, „Одрживост идентитета Срба и националних мањина у пограничним општинама источне и југоисточне Србије“, који сеизводи на Универзитету у Нишу – Машински факултет, а финансира га Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

Ангажовање на предметима:

• Енглески језик 1, студијски програм Машинско инжењерство основних академских студија.
  • Енглески језик 2, студијски програм Машинско инжењерство основних академских студија.
  • Енглески језик 1, студијски програм Инжењерски менаџмент основних академских студија.
  • Енглески језик 2, студијски програм Инжењерски менаџмент основних академских студија.
  • Енглески језик 3, студијски програм Инжењерски менаџмент основних академских студија.
  • Енглески језик 4, студијски програм Инжењерски менаџмент основних академских студија.

Књига наставника - Милош Б. Тасић