Енглески језик 4

Шифра предмета O.4.5-И.4-1
Година/Семестар II/4
Циљ предмета Савладавање сложенијих термина из области пословања и менаџмента уз проширивање постојећег знања општег енглеског језика. Обрађивање стручних текстова са посебним акцентом на стручној терминологији, упоређивање матерњег и страног језика струке и даље развијање свих облика комуникације на енглеском као језику струке.
Исход предмета Студенти ће моћи да самостално обрађују и преводе разноврсне стручне текстове, прошире своје научне и стручне вокабуларе, као и додатно унапреде опште познавање енглеског језика, нарочито на плану комуникације у специфичним ситуацијама везаним за струку.
Број часова наставе 60 предавања

pdfКњига предмета - Енглески језик 4203.88 KB

Naunton J. Head for Business – Intermediate Oxford: Oxford University Press. 2000.
Parkinson D. (Ed.) Oxford Business English Dictionary for Learners of English Oxford: Oxford University Press. 2005.