Курс 3D моделирање за ученике средњих школа

Машински факултет у Нишу организује курс намењен ученицима нишких гимназија:

3D моделирање

3D моделирање је креирање дигиталног тродимензионалног приказа неког физичког објекта. У последњих 20 година је 3D моделирање постало стандард за рад у рачунарској графици која се широко користи у дизајну, инжењерингу али и у индустрији видео игара и филмској индустрији. Гимназијалци током свог образовања немају прилику да се сретну са 3D моделирањем тако да ће током курса моћи да се упознају са начином рада и могућностима софтвера за 3D моделирање.

Курс је бесплатан и намењен је ученицима средњих школа, а циљ курса је упознавање са могућностима софтвера за 3D моделирање. Курс се одржава се 9. и 16. априла са

почетком од 10 часова у "3D Experience" лабораторији на Машинском факултету у Нишуулица Александра Медведева 14.

Пријава заинтересованих на е-маилОва адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели." target="_blank">

Screenshot 2022 04 01 143458