Предраг М. Рајковић

predrag rajkovic  др Предраг М. Рајковић

редовни професор

 

home   Центар за примењену математику (606а)

tel  018 500 721
 

mail  Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

 

Катедра: Природно-математичке науке

Ужа научна област: Математика и информатика

Репрезентативне референце

  • Wolfram Koepf, Predrag M. Rajković , Slađana D. Marinković, On a connection between formulas about q--gamma functions, Journal of Nonlinear Mathematical Physics,  Vol. 23, No. 3 (2016) 343–350
  • Predrag M. Rajković, Franz Hinterleitner,  Slađana D. Marinković, Polynomials Associated With A Functional Product Of The Hermite Type, Mathematical Methods in The Applied Sciences (2016) Vol. 39, pp. 2358–2367
  • Predrag M. Rajković , Slađana D. Marinković,  Miomir S. Stanković, Orthogonal polynomials with varying weight of Laguerre type, Filomat 29:5 (2015), 1053–1062 (M21) ISSN 0354-5180
  • Predrag M. Rajković , Paul Barry and Marko D. Petković, Sobolev orthogonal polynomials in computing of Hankel determinants, Linear algebra and applications 437 (10) (2012), 2417–2428
  • Miomir S. Stanković, Slađana D. Marinković, Predrag M. Rajković, Deformed and modified Mittag-Leffler polynomials, ISSN 0895-7177 Mathematical and Computer Modelling 54 (2011) 721–728.
  • Predrag M. Rajković, Slađana D. Marinković, Miomir S. Stanković, A generalization of the concept of q--fractional integrals, Acta Mathematica Sinica, English version, Vol. 25, No. 10 (2009), 1635-1646.
  • Slađana D. Marinković,  Predrag M. Rajković, Miomir S. Stanković, The inequalities for some types of q-integrals,  ISSN 0898-1221 Computers and Mathematics with Applications 56 (2008) 2490–2498
  • Wolfram Koepf,  Predrag M. Rajković, Slađana D. Marinković, Properties of q-Holonomic Functions,    Journal of Difference Equations and Applications, Vol. 13, No. 7  (2007), 621–638.
  • Predrag M. Rajković, Marko D. Petković, Paul Barry, The Hankel Transform of the Sum of  Consecutive Generalized Catalan Numbers,  Integral Transforms and Special Functions, Vol. 18, Issue 4, 2007, 285--296.
  • Predrag  M.  Rajković , Slađana D. Marinković, Miomir S. Stanković, On q-Orthogonal Polynomials Over  A Collection Of Complex Origin Intervals  Related To Little q-Jacobi Polynomials, The Ramanujan Journal , Vol. 12, No. 2 (2006), 245- 255.
  • Predrag  M. Rajković , Slađana  D. Marinković and Miomir S. Stanković, On q-Newton-Kantorovich Method  for Solving Systems of Equations, Applied Mathematics and Computation,  vol. 168/2 (2005 ) 1432-1448.

Чланство у организацијама, комисијама и телима:

  • Друштво математичара Србије

Текући пројекти:

  •  Dynamical stability and unstability  of  mechanical systems under stochastical disruption,  Project of Ministry of  Republic Serbia,  2011-2017.

Ангажовање на предметима:

  • Инжењерска графика, студијски програм Машинско инжењерство основних академских студија
  • Математика 3, студијски програм Машинско инжењерство основних академских студија
  • Операциона истраживања, студијски програм Машинско инжењерство мастер академских студија
  • Специјалне функције
  • Методи и алгоритми оптимизације

Књига наставника - Предраг М. Рајковић