Богдановић-Јовановић Б. Јасмина

018 500 632

018 500 686

КатедраХидроенергетика

Ужа научна област: Теоријска и примењена механика флуида

Репрезентативне референце:

• J. Bogdanović-Jovanović, D. Milenković, D. Svrkota, B. Bogdanović, Ž. Spasić, Pumps used as turbines - Power Recovery, Energy Efficiency, CFD Analysis, Thermal Science, Year 2014, Vol. 18, No. 3, pp. 1029-1040.
  • J. Bogdanović-Jovanović, Ž. Stamenković, M.Kocić Experimental and numerical investigation of flow around a sphere with dimples for various flow regimes, Thermal Science, Year 2012., Vol.16, No.4, pp. 1113-1126.
  • J. Bogdanović-Jovanović, B. Bogdanović, D. Milenković, Determination of averaged axisymmetrical flow surfaces according to results obtained by numerical simulation of flow in turbomachinery, Thermal Science, Year 2012, Vol. 16, Suppl. 2, pp. 647-662.
  • B. Bogdanović, Ž. Spasić, J. Bogdanović-Jovanović, ’’Low-pressure reversible axial fan designed with different specific work of elementary stages’’, Thermal Science, Year 2012, Vol. 16, Suppl. 2, pp. 675-686.
  • J. Bogdanović-Jovanović, B. Bogdanović, I. Božić, Design of small bulb turbines with unequal specific work distribution of the reunner's elementary stages, Facta Universitatis, series: Mechanical Engineering, 2014, Vol.12, No1, pp. 73-84.
  • B. Bogdanović, J. Bogdanović-Jovanović, Ž. Spasić, S. Milanović, Reversible axial fan with blades created of slightly distorted panel profiles, Facta Universitatis, series: Mechanical Engineering, 2009, Vol.7, No1, , pp. 23-36.
  • B. Bogdanović, J. Bogdanović-Jovanović, Ž. Stamenković, P. Majstorović, The comparison of theoretical and experimental results of velocity distribution on boundary streamlines of separated flow around a hydrofoil in a straight plane cascade, Facta Universitatis, series: Mechanical Engineering, Vol.5, No1, 2007, pp. 33-46.
  • Божидар Богдановић, Драгица Миленковић, Јасмина Богдановић-Јовановић, ВЕНТИЛАТОРИ – РАДНЕ КАРАКТЕРИСТИКЕ И ЕКСПЛОАТАЦИОНА СВОЈСТВА, Машински факултет у Нишу, 2006.
  • Божидар Богдановић, Саша Милановић, Јасмина Богдановић-Јовановић, КОМПРЕСОРИ – ТЕРМОДИНАМИКА ПРОЦЕСА САБИЈАЊА ГАСОВА, Машински факултет у Нишу, 2007.
  • Божидар Богдановић, Саша Милановић, Јасмина Богдановић-Јовановић, ЛЕТЕЋИ ПНЕУМАТИЧКИ ТРАНСПОРТ, Машински факултет у Нишу, 2009.

Текући пројекти:

• Пројекат програма технолошког развоја, области Енергетика, рударство и енергетска ефикасност под називом: "Ревитализација постојећих и пројектовање нових микро и мини хидроелектрана (100 до 1000 кW) на територији јужне и југоисточне Cрбије", шифра пројекта: ТР33040, Машински факултет Ниш. Руководилац пројекта проф. др Драгица Миленковић.
  • Пројекат програма технолошког развоја, области Енергетика, рударство и енергетска ефикасност, под називом: "Истраживање магнетнохидродинамичких струјања (МХД) у околини тела, процепима и каналима и примена у развоју МХД пумпи", шифра пројекта: ТР35016, Машински факултет Ниш. Руководилац пројекта проф. др Драгиша Никодијевић

Ангажовање на предметима:

• Механика флуида