Фондација Душан Павловић

Фондација Душан Павловић је настала из жеље за преношењем знања и подстицањем младих талената у области екологије, енергетске ефикасности, обновљивих извора енергије Наша мисија је пружање могућности младима Србије да се стручно усмеравају.

Фондација Душан Павловић обезбеђује четири стипендије на годишњем нивоу. Две стипендије за студенте завршних година и две стипендије за ученике средњих школа такође на завршним годинама образовања.

За текућу школску 2018/2019 годину Фондација Душан Павловић је расписала конкурс за стипендирање два студената прве године мастер студија Машинског или сличног факултета.

Услови конкурса су:

·  Просечна оцена основних студија већа од 8 (осам).

·  Уписана прва година Мастер студија једног од следећих смерова:

-  Процесна техника

-  Термотехника

-  Термоенергетика

-  Аутоматско управљање

Детаљније о конкурсу можете погледати на сајту Фондације Душан Павловић https://fondacijadp.rs

pdfФондација Душан Павловић - конкурс за стипендирање два студента прве године мастер студија Машинског или сличног факултета