Предавање о паметној индустрији у техничкој школи у Пироту

У амфитеатру Техничке школе у Пироту у среду 1. марта 2023. године одржано је предавање на тему: Индустрија 4.0 – паметни производи, паметна индустрија.

Предавање органозовано за ученике Техничке школе у Пироту је одржао др Миодраг Манић, редовни професор Машинског факултета из Ниша. Популарно предавање је имало за циљ да ученике школе упозна са најновијим научним достигнућима као и њиховим имплементацијама у четвртој индустријској револуцији. Пун амфитеaтар Техничке школе је био показатељ актуелности теме и заинтересованости ђака за студије машинства.

Untitled

Овим предавањем Машински факултет у Нишу и Техничка школа у Пироту настављају дугогодишњу успешну сарадњу, пре свега на пољу едукације кадра техничке струке.

Предавању су присуствовали и представници компаније „ Michelin “ компаније у којој своје запослење проналазе већ дуги низ година велики број свршених студената Машинског факултета у Нишу али и свршених ученика Техничке школе у Пироту.