Упис - Основне академске студије

Упис на основне академске студије школске 2020/21.год.

(II конкурсни рок)

Текст конкурс  је објављен на страници Конкурс.

Будите увек информисани

Све потребне информације у ситуацији о којоj се тренутно налазимо можете добити електронским путем уколико свој упит пошаљете на адресу електронске поште Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Желите да информације добијете путем електронске поште

Уколико желите да све информације благовремено добијете путем електроснке поште молим вас да се пријавите. Пријаву за овај сервис шаљите на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. Пријава треба да садржи само ваше име и презиме и адресу ваше електронске поште на коју желите да примате информације.

Студијски програми

Машински факултет у складу са Законом о високом образовању у оквиру образовно-научног поља техничко-технолошке науке и научној области машинско инжењерство организује и изводи основне академске студије:

Влада Републике Србије Донела је Одлуку о броју студената за упис у прву годину студијских програма основних, струковних, академских и интегрисаних студија који се финансирају из буџета Републике Србије за високошколске установе чији је оснивач Република Србија у школској 2019/2020. години

Студијски програм Финансирање из буџета Самофинансирање Програм афирмативне мере уписа*
МАШИНСКО ИНЖЕЊЕРСТВО 210 30 9
ИНЖЕЊЕРСКИ МЕНАЏМЕНТ 60 40

*Програм афирмативне мере уписа подразумева упис следећих група студената на терет буџета:

• са инвалидитетом
  • припадника ромске националности