Међународни пројекат МИНД

Универзитет у Нишу партнер на међународном пројекту MIND

Број пројекта: 2019-1-RO01-KA203-063153

Финансијер: ERASMUS+ (KA2 - Cooperation for innovation and the exchange of good practices)

Време трајања пројекта: 01.09.2019. – 31.08.2021. године.

Веб адреса пројекта: https://www.project-mind.eu/

Координатор: Доц. др Милош Симоновић, Машински факултет Универзитета у Нишу

Специфични циљеви пројекта:

1. Мапирање заступљености индустрије 4.0 у земљама партнерима пројекта у првом дeлу периода имплементације.
  2. Повећати шансе за запошљавање студената и релевантна знања и компетенције, које захтевају компаније из Индустрије 4.0, стварањем новог/побољшаног курса Мехатроника 4.0, који ће се састојати од (1) новог наставног плана и програма, (2) подршке курсу и (3) прикупљања дидактичких видео материјала који ће студентима олакшати образовни процес
  3. Побољшање искуства учења за наставнике и студенте изградњом посебне платформе за е-учење заИндустријувиртуелну реалност и садржати најсавременије материјале курса као што су: пројектовање кола, системи повезивања, контроле програмирања итд.
  4. Стварање међусекторске синергије кроз сарадњу између високошколских установа и представника приватног сектора, како би се затворио јаз између потражње и понуде квалификоване радне снаге.

MIND_press_release_1.pdf

MIND_press_release_2.pdf